כיצד נאתר משקיע פוטנציאלי?

סטארט אפיסטים רבים מתלבטים באשר לדרך הטובה ביותר לאיתור משקיע פוטנציאלי. למעשה, משימת איתור המשקיע הפוטנציאלי מתחילה עוד הרבה לפני החיפוש עצמו. הערכת המוצר/ השירות שפיתחתם, בניית מודל עסקי מרשים וייצוגי, בחינת רווחיות העסק שלכם – כל אלו מהווים מדדים ופרמטרים שיסייעו בהערכת המוצר והעלאת הסיכויים לאיתור משקיע בתוך הזמן הקצר ביותר.

יזמים רבים ממהרים לחפש משקיע פוטנציאלי מבלי לייחס חשיבות לצעדים המקדימים. דווקא ההכנות המקדימות הן המחזיקות בהשפעה הגדולה ביותר על הסיכויים להשיג מימון מתאים לאופי הפרויקט הייחודי שלכם.

חשבו על האינטרסים של המשקיע

משקיעים יבקשו לראות תזרים, גם אם הוא מתקיים זמן קצר. על אילו מגמות מעיד התזרים שלכם? שלילי? חיובי? אלו יכולות לסייע רבות למשקיע בקבלת ההחלטה על המיזם הנבחר.

חשבו על סוג המשקיע הרצוי

לא כל משקיע הוא באמת המשקיע האידיאלי עבורכם. חשבו על כך –  האם הייתם מעוניינים במשקיע שיתערב לכם בכל החלטה או משקיע שפשוט סומך עליכם בעיניים עצומות? האם אתם מחפשים משקיעים צעירים המעוניינים להיות מעורבים במיזם או משקיעים שכבר מרגישים שעשו את שלהם ורוצים לתת יד לשחקנים חדשים בזירה? לפני שאתם ממהרים לחפש משקיע – שקלו היטב את צעדיכם.

השתתפויות בכנסים רלוונטיים

על מנת למצוא את המשקיע הבא שלכם, חשוב שתראו נוכחות באירועים הפופולאריים ובכנסים רלוונטיים. תערוכות והשקות של מוצרים חדשים יכולות להיות המקום בו תמצאו את המממן האידיאלי עבורכם. מצאו את הכנסים הרלוונטיים לתחום שלכם או תחומים נושקים לתחום שלכם והראו נוכחות. הציעו את מרכולתכם, הכירו את האנשים הנכונים ופתחו small talks עם משתתפים רלוונטיים באירוע.

שיטוט באתרי אינטרנט רלוונטיים

תודות לקלות שבהקמת סטארט אפים ומציאת הון ראשוני, קיימים כיום לא מעט אתרי אינטרנט ופורטלים רציניים שיכולים לסייע לכם למצוא את המשקיע המתאים לכם יותר מכל. אתרי אינטרנט גדולים המהווים מפגש בין משקיעים ליזמים מציעים חלוקה מוגדרת לתחומי השקעה ומשקיעים לפי תחומים כך שתוכלו למצוא את המשקיעים המתאימים לכם בנקל.

ניכר כי מציאת המשקיע הפוטנציאלי אינה המשוכה המשמעותית, אלא מיקוד החיפוש ושימת הדגש על הצרכים הרלוונטיים למיזם. ככל שימוקד החיפוש, כך התוצאה תהיה פורייה ומקצועיות יותר. כמו כן, תמיד חשוב לזכור להכיר את המיזם גם מצידו של המשקיע.