ניתוח קטרקט בלייזר

על פי ארגון הבריאות העולמי קטרקט הינה המחלה שנמצאת במקום הראשון בעולם בגרימת עיוורון. בעבר, ראו בקטרקט כמחלה חשוכת מרפא, אך כיום ישנה אפשרות לבצע ניתוח כירורגי שמאפשר להסיר את הקטרקט ולחזור לראות. אמנם, למחלה אין עדיין טיפול תרופתי או טיפול מונע אך שיטות הניתוח משתפרות ומתפתחות בכל עת, כאשר הטכנולוגיה האחרונה והבולטת בתחום היא ניתוח קטרקט בלייזר שמאפשר החלמה מהירה יותר, דיוק ופחות סיכוי לסיבוכים.

היתרונות של ניתוח קטרקט בלייזר

דיוק – מחלקת הקטרקט פוגעת בקרנית והופכת אותה לאט לאט לעכורה. בשביל לראות כמו שצריך על הקרנית להיות שקופה לחלוטין, זאת כדי לאפשר לקרני האור לחדור לעין. בניתוח קטרקט בלייזר, מבוצע חיתוך של הקרנית באמצעות קרני הלייזר באופן מדויק על ידי מחשב מתוחכם. החיתוך הממוחשב מאפשר לבצע חתכים קטנים במיוחד בקרנית, דבר שמבטיח דיוק והחלמה מהירה יותר, כמו גם מאפשר להשתיל בעין סוגים שונים ומגוונים של עדשות: טוריות, מולטיפוקליות, ואף שילוב ביניהן. עוד מאפשר הדיוק של קרן הלייזר לבצע ניתוח גם במקרי קטרקט מורכבים יותר ומתקדמים יותר.

החלמה – ניתוח קטרקט בלייזר משפיע לטובה על זמן הניתוח עצמו ומקצר אותו, דבר שמשפיע גם על זמן ההחלמה שמתקצר שכן בשל החתכים הזעירים שיוצר הלייזר האיחוי מהיר יותר. הטכנולוגיה המתקדמת של ניתוח קטרקט בלייזר מקטינה את הסיכוי לסיבוכים מרחביים, להיווצרות בצקת ולהופעת תופעות לוואי אחרות. ניתוח קטרקט בלייזר הוא ניתוח קצר מאד ואורכו כ-15 דקות פחות או יותר. הוא נעשה בהרדמה מקומית בעזרת טיפות מאלחשות ללא זריקה. הניתוח בכלל אינו כואב ועל כן החזרה לשגרה וההתאוששות ממנו מהירות במיוחד.

למי מומלץ לבצע ניתוח קטרקט בלייזר?

הניתוח מתאים לרוב הכמעט מוחלט של הסובלים מקטרקט. כמובן שכמו בכל פרוצדורה רפואית, כדאי לבחון כל מקרה באופן ייחודי. הרופא יוכל לקבוע לפי מצבכם הרפואי וההיסטוריה הרפואית שלכם אם הניתוח מתאים לכם. במקרה של התרחבות אישונים, מקרים של עיניים קטנות או שקועות, ידרשו אבחון מדוקדק יותר כדי להבטיח שניתוח קטרקט בלייזר הוא השיטה הנכונה.

האם סיכויי ההצלחה של ניתוח קטרקט בלייזר גבוהים?

גם בשיטה הישנה להסרת קטרקט וגם בשיטת ניתוח קטרקט בלייזר מדובר בשיטות בטוחות, נפוצות ובעלות אחוזי הצלחה גבוהים. כל עוד מבצעים בדיקות מקיפות ובוחרים ברופא מומלץ עם ניסיון בתחום, מרבית הסיכויים שלא תתקלו בסיבוכים או בתופעות לוואי יוצאות דופן ותקבלו את איכות החיים שלכם בחזרה. בעזרת ניתוח קטרקט בלייזר תוכלו לשוב מהר לחיים הרגילים שלכם.